»

Jan 04

Кина Телефон Преглед – Зошто Купи Кина?

Добредојдовте во мојот личен блог Кина Телефон Преглед! Овој сајт содржи списоци и осврти на различни gadgets, од Кина мобилен телефон индустрија. Тука, ќе дознаете кои евтини мобилни телефони се всушност вреди да се купуваат.

Зошто да изберат да ги видиш кинески мобилни телефони? Дозволете ми да ви кажам мојата приказна. Јас сум во сопственост многу телефони во минатото со познати брендови како Nokia, Sony-Ericsson, Samsung, и LG. Тие беа доста скапи, но мислев дека тие се вреди секој случај. Кога го видов телефони од Кина, Јас секогаш гледаше на нив. Мојот впечаток со кинески телефони не е добро. Ги видов како што имаат многу лош квалитет. Но како што одминуваше времето, Видов повеќе луѓе за купување на овие видови на телефони. Јас бев заинтригиран. И со неодамнешната економска криза, Мислев дека можеби овие gadgets не се толку лоши по сите.

Мојата љубопитност со кинески мобилни телефони се зголеми. Кога морав да се откажат од мојот добар стар Nokia 5310, Мислев дека за купување на двојна SIM Кина телефон, бидејќи јас планираат да го користите 2 SIM картички во исто време. Сепак јас завршив за купување на LG GX300 бидејќи тоа беше, исто така, двојна SIM а тоа доаѓа од една голема компанија, LG. За жал, моето искуство со тој телефон беше ужасна. Тоа беше толку бавно и неговите карактеристики се само просечни дека решив да се купи уште еден мобилен телефон. Овој пат купив двојна SIM MyPhone QW-28 кој е од Филипините компанија (ребрендиран телефон од Кина) и тоа беше многу подобро отколку на LG GX300 и чини поевтино премногу. Таа, исто така доаѓа со аудио Јамаха чип кој секој пат кога ќе играат на музика на мојот мобилен телефон, тоа беше доволно гласно и квалитетот на звукот е неверојатен. Јас бев исто така многу задоволни со брзината се погрижил за него апликации. Таа дури имаше WiFi! Сите овие карактеристики не биле присутни на мојот LG.

Со тоа, вели, Јас никогаш не гледаше во Кина телефони на ист начин повторно. Да, постојат многу ѓубре од таму, но со помош на некои истражувања, можеме да најдеме некои висок квалитет на Кина мобилни телефони. Ова е целта на Кина Телефон Преглед. Ако мислите дека тоа е како да пронајдете игла во haystack, тогаш ние ќе барате тоа иглата додека не успее. Тогаш ние не ќе мора да се купуваат скапи gadgets, од големите компании некогаш повторно!

26 коментари

Скокни до формата за коментари

 1. Џон

  Здраво Крис, навистина Ви благодариме за вашиот голема помош! Благодарение на тебе јас може да се препознае добар Кина телефон од ѓубре.
  Ве молиме останете на вести! <3

  1. Kris Amora

   Благодарение Џовани! Проверете телефоните јас вклучени во мојот вебсајт. Можете да најдете многу голема вредност телефони. Со почит!

 2. Бери

  Има вашиот сајт во мојот Google Reader.

  Сè што ми треба сега е сигурен дистрибутер на пр. Xiaomin М2, или други високи крајот телефони.

  1. Kris Amora

   Благодарение Бери! Xiaomi М2 е треба да биде објавен во октомври оваа година. Сигурен сум дека ќе најдете некои релевантни препродавачи од тогаш.

 3. Xander

  Здраво Крис, надевам дека сето тоа е одлично во вашиот крај. И конечно ја стави ред за CarPad Note5 F6 од FCT пред неколку дена. Сакав само да знаете дека откако сте исклучиво ги именуваме како издувен вентил за да купат од и сте рече дека си ја купил многу телефони од нив, дека тие се 100% legit и може да се купи од нив без грижи, па како дојде таму многу негативни критики за нив Vs на позитивни критики? Е miscommunication на дел / продавачот на купувачот или нешто? Што е приказната? Благодарение : )

  1. Kris Amora

   Здраво Xander! Најчесто тоа е miscommunication и за купувачот и продавачот. Јазик може да биде најголемата пречка при купување телефони од кинески продавници. Па кога купување телефони од Кина, не заборавајте да користите едноставен англиски јазик. Исто така,, се должи на масовната побарувачка на кинески телефони, овие денови, популарни кинески онлајн продавници како Fastcardtech понекогаш не може да се остане во чекор со бескрајни нарачки. Резерви одат надвор од акциите повремено. Но сигурен сум дека тие работат на подобрување на своите услуги. Патем congrats со вашиот начин на купувачите и се надевам дека сте задоволни со вашиот телефон.

 4. -Карлос-

  Nice! Im на ист начин како што, но сега im чекање за Jiayu Г4,,, но јас воопшто не сакаат да се чека премногу долго…. па можеби ќе одам за Jiayu G3 или можеби Star B92M ….. Jiayu G3 VS Star B92M whos најдобрите ? ;P што мислите ?

  1. Kris Amora

   Здраво! За мене, Сакам Jiayu G3. Тоа изгледа попривлечен за мене и тоа е сигурен бренд. Но Star B92M има добри спецификации премногу. Тоа е само прашање на личен избор. Следете ги вашите срцето. =)

 5. Моше

  Здраво

  Ако ми помогне имам кинески телефон
  HTC еден x
  Ако може да ми помогне да се најде Рим

  1. Kris Amora

   Здраво! Можете да пребарувате на Google многу сопствени дискови. Внесете го името на вашиот телефон по ROM. На пример, можете да пребарувате “IHTC Еден X ROM”.

 6. Елвис Присли

  Здраво драги пријател.
  Јас сум од Турција.
  Јас продавачот е 5 години во Турција.
  Јас купување секогаш од Кина мобилни телефони.
  Сега овде имаме голем проблем во царинските.
  Па јас ќе ги направиме сите испорака од Кина во Грузија.
  Јас имам еден пријател во Грузија.
  Тој е Турчин.

  Но, јас треба да се дополнителни информации за обичаите на Грузија.
  Сакам 5 или 10 парчиња телефони во кутија испорака во Грузија.
  Ова е проблем за Грузија обичаи?
  И она што е превозот пати од Кина во Грузија со Хонг Конг пост или Кина пост или Сингапур пост или DHL,tnt пост?

  Чекам вашата помош драги.

  1. Kris Amora

   Здраво! Извинете, но јас не се продаваат телефони. Јас само функција телефони и таблети во мојот вебсајт. Ако сакате да ги купат, посета на онлајн продавница Fastcardtech. Тие можат да прогласат вашиот пакет со ниска вредност да ја избегне царинската проблеми. Да ја посетите нивната веб-страница, кликнете тука.

 7. Ivan

  Здраво, Kris, Јас сум од Бугарија и барате HDC(или други бренд) Галаксија S4 Quad Core Dual SIM со компас function.I како HDC Еден премногу, но не постои модел со двојна СМС…Може да ми помогне? Однапред ви благодариме!

  1. Kris Amora

   Здраво! Обидете гледање на овие телефони: HDC Галакси S4 I9500, HDC Galaxy S4 EX, HDC Галакси S4 N9502, и HDC Галакси S4 H9500 Плус.

 8. Leo Пара

  Здраво Крис, да знаете дали FCT испорача во САД? Јас сум многу заинтересиран за овие кинески телефони :D

  1. Kris Amora

   Здраво! Да FCT испорачува во САД преку ЕМС, DHL, или регистрирани воздухопловната. Кинески телефони се одлични. Само изберете оној кој ви одговара. =)

 9. Critter

  Еј Крис,

  Резултати од вашиот сајт откако некои разочарувачки искуство со добро спецификации кинески телефон на eBay (S9920) но само за да дознаете како над оценет тоа всушност беше. Камерата е ништо како што беше рекламира!

  Относнотова, Јас ја прочитате вашата приказна погоре и се прашував како ти да си дозволи 2 SIM картички и купување 2 телефони во последно економски времиња? Јас може да биде над анализирање на него, па прости ми директноста.

  Cheers’
  Critter

  PS Означените

  1. Kris Amora

   Здраво critter!

   И, сте го купиле ОЕМ (Авторски Опрема производител) телефон кој е како генерички телефон во Кина. Овие се ребрендиран од страна на неколку мали компании во Кина и се продаваат со различни имиња и малку различни конфигурации, но во суштина истиот телефон. Сепак, на телефонот си ја купил е “суровини” ОЕМ телефон кој беше продаден од страна на самата фабрика, што значи дека не беше купена од страна на секоја компанија за ребрендирање и нема персонализации или оптимизации се направени врз него.

   Ако сакате квалитет кинески телефони, одат за оние брендови со свои фабрики, како Lenovo, Huawei, Xiaomi, Meizu, ЗТЕ, и Jiayu. Овие компании имаат свои истражувачки и развојни сектори и тие дизајнира сопствена телефони. Јас не препорачувам за купување телефони рекламира со само модел броеви и нема бренд имиња, како “S9920″. Овие телефони само копија на дизајни од други популарни брендови со низок квалитет на материјали. Исто така,, да се биде внимателен при купување на eBay бидејќи некои неодговорни продавачи рекламирање на своите предмети со неточни спецификации, со цел да се привлечат многу купувачи.

   Како и да е, во нашата земја, купување на многу SIM картички не е проблем, бидејќи при-пејд СИМ се толку евтини дека всушност може да го промени СИМ секојдневно доколку сакате да. Купив втор телефон само по неколку месеци да бидат незадоволни со користење на претходниот. Но јас се продаваат на стариот телефон на мојот пријател прв, па можев да се купи на нови и поевтини еден.

   Со почит

 10. Chk S.

  Ви благодариме Крис :)

  1. Chk S.

   Јас во потрага за некои добри мобилни од Кина , вашиот сајт навистина ни помогне .. благодарение

   1. Kris Amora

    Вие сте добредојдени Chk S. Се надевам дека ќе најдете добар мобилен наскоро!

 11. mrz28

  hey Kris I like your site a lot of usefull info good sir can you recommend any sites for ordering phones that have good reliability,besides FCT I like to have multiple options although I am about to place an order with them later today . keep up the good work broski

  1. Kris Amora

   Здраво! I recommend the following online shops:
   BangGood
   FocalPrice
   Merimobiles
   Tmart

 12. benedict

  pag bumili ako ng lenovo s92 at s820 smartphone sa china kailangan ko pang openline?

  1. Kris Amora

   Здраво! No need for that. The China phones I featured in this website are all unlocked or open line.

 13. nikifor haralambiev

  I use lenovo p770 one year and half. I have no problems. It’s very good, with big battery. I use in my job and my life. My next will be lenovo.

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


*

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>