«

»

Септември 13

Леново P780

Lenovo P780

Леново P780 Карактеристики и спецификации

Процесорот MediaTek MT6589, Кортекс А7 Quad Core, 1.2GHz
Графичкиот процесор: PowerVR SGX544MP
ОС Андроид 4.2 Желе Bean
Јазик: Македонски, Поедноставените / Традиционален Кинески, други
Меморија RAM меморија: 1GB
ROM: 4GB
Micro SD мемориска картичка (ТФ-картичка) поддршка до 32 GB
Големина 143 x 73 x 9.9 mm
Тежина 178 g
Екран 5.0 инчен IPS Капацитивните Мулти-екран на допир (5 поени), Corning горила стакло 2
HD, 1280 x 720 пиксели додека Jiayu G3, 294PPI
16 милиони бои
Мрежа Dual SIM двоен режим на подготвеност
2G: GSM 900/1800/1900 MHz
3G: WCDMA 2100 MHz
Боја Црна
GPS Вграден GPS & A-GPS
Врска Bluetooth 3.0
Wi-Fi : IEEE 802.11 a / b / g / n, поддржува Wi-Fi жариште
микро USB 2.0, OTG
Камера Назад 8.0 мегапикселна со авто фокус и LED блиц
Пред: 0.3 мегапикселна
Поддржува снимање на видео 1080p
Сензор Гравитацијата сензор, Сензор, Light sensor, Компас
Радио FM
Видео AVI, MP4, FLV, 3GP, Мов, ASF, MPEG, RMVB, H.263, H.264, итн.
Аудио MP3, AAC, WAV, итн. / 3.5 mm аудио џек
Специјални функции Бизнис Картичка скенер, OTG, FM радио, WiFi, GPS, Мулти-допир капацитивни екран, Распоред на моќ / исклучување
Батерија и додатоци - Полимер Li-Ion батерија 4000 mAh
- Слушалка / 3.5 mm аудио џек
- USB кабел
- Полнач
- Упатство
Цена За повеќе детали, кликнете на линкот подолу:

Проверете, исто така, цената на овој телефон во Merimobiles.

Видео:

Lenovo P780 Unboxing and Demo

 
Lenovo P780 Hands-on Demo

 
Lenovo P780 Games Demo


 
Слики:

Lenovo P780 Front

Lenovo P780 Front Left

Lenovo P780 Left Front

Lenovo P780 Left Top

Lenovo P780 Front Top

Lenovo P780 Left

Lenovo P780 Top Left

Lenovo P780 Sides

Lenovo P780 Top Bottom

Lenovo P780 Back

Lenovo P780 Back Left

Lenovo P780 Back

Lenovo P780 Back Camera

Lenovo P780 Speakers

Lenovo P780 USB OTG

If you are interested in buying Lenovo P780, Јас препорачувам онлајн продавница Fastcardtech. Тие нудат сигурен услуги и најниски цени на интернет, со бесплатен превозот во светот на избраните предмети. Кликнете на линкот подолу за да ја посетите нивната веб-страница:

Јас, исто така препорачуваме Merimobiles. Тие имаат одлични услуги на клиентите и многу поволни цени. Кликнете на банерот подолу за да ја посетите нивната веб-страница:

Merimobiles

5 коментари

Скокни до формата за коментари

 1. Alext Oonk

  Почитувани Крис,
  Јас сум во потрага по нов телефон за мојата сопруга. Таа сака на Samsung S3/S4 модели и така, но цената не е достапно за нас.
  Како и да е јас сакам да ја задоволи со beautyfull телефон и розова кожа покритие случај.
  А Samsung изгледа-како нема да бидат прифатени, така што треба да се најде нешто друго.
  Барања не се толку тешко (со цел на приоритет):
  - добро за европски (англиски) мобилен телефон мрежа, 4Г не се бара
  - најмалку Dual Sim (трокреветни или четворни СМС корисни парична казна)
  - Голема издржливост на батериите (долг говор часа и чекање за време)
  - Голем камера за слика слика (леќа квалитет поважна од мега фотографии) и видео (1080стр), Вклучувајќи фенерче
  - одраскване стакло (Горила стакло (ако е можно горила 2))
  - arround 4.7 да 5.3 инчен екран со dpi, или барем 250
  - SD слот за мемориска картичка (до 32 GB, или повеќе)
  - префериран – добар квалитет на звук звучник, но во потоа завршуваат било говорникот ќе го направи
  - склопот на боја розова или бела, но црно е прифатливо

  Јас мислев на Леново P780, но она што може да ме советува?
  Alex

  1. Kris Amora

   Здраво! Јас препорачувам следниве телефони: THL W8S, Jiayu G4T, Jiayu G3T, Umi X2, и NEO N003. Можете исто така да проверете на водоотпорен Леново S750 но тоа има само 244 PPI (пиксели на инч) на 4,5-инчен екран. Исто така, потврди 3G фреквенции вашата мрежа и бидете сигурни дека тоа се совпаѓа со поддршка на телефонот 3G бендови.

   Овој телефон исто така има одлични спецификации, но не сум сигурен кога тоа ќе бидат ослободени: Леново Vibe Х S960 (IdeaPhone S960).

   Леново P780 е исто така одличен телефон. Се обиде да го споредам со телефони Јас препорачува.

 2. G L Meena

  Mr.Kris
  l use Lenovo p780 to five month this phone is very good.
  but no Hindi interface language

  1. Kris Amora

   Здраво! By default, it only has English and Chinese languages. But you can install other languages if you root the phone.

 3. G L Meena

  Mr. KRIS How to install Hindi interface language root the phone
  in (Леново P780)

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *


*

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>